Gajowy ogród

Przestrzeń o znacznym zróżnicowaniu terenu w miejscowości Gaj. Przepiękny dom – modrzewiowa stodoła i towarzyszący mu dziki ogród, który miałam przyjemność zaprojektować.

Taras zaplanowany został z dwóch materiałów - drewno nawiązujące do gontu na domu oraz surowy beton polerowany. Z drewna ułożona będzie "ścieżka", która zostanie zakończona drewnianymi schodami łączącymi poziomy ogrodu.
Po drugiej stronie ogrodu pojawią się schody o zupełnie innym charakterze - betonowe. Staram się ograniczać liczbę stosowanych w ogrodzie materiałów i powtarzać te same w różnych miejscach. Dzięki temu całość jest spójna. Betonowe schody prowadzą do wkomponowanej w skarpę strefy chillu. W tej części ogrodu posadzimy kilka brzóz, dużo traw, grupy sosen i kwitnących na biało i kremowo bylin. Koniecznie muszę wspomnieć, że widok z ławki otwiera się na bardzo dobrze widoczny z tego miejsca krajobraz górski.

Ogród będzie naturalny i dziki, ale rośliny sadzone są w grupach, co ułatwi ich pielęgnację. Mimo, że wydzielam w ogrodzie strefy z roślinami o różnym charakterze, zawsze wybieram kilka gatunków, które powtarzają się w każdej z nich i te przestrzenie subtelnie łączą.



Gajowy ogród
Published: